Wkładki gwintowane

Wykonane ze stali nierdzewnej chromowo-niklowej tworzą kombinację oszczędnych pod względem miejsca i zarazem wytrzymałych połączeń gwintowych do stosowania w materiałach metalicznych o niższej wytrzymałości lub w tworzywach sztucznych.

Własności

Wyprofilowany w kształcie rombu i zwinięty spiralnie drut wyposażony w trzpień, którego usuwa się po włożeniu w przewidzianym miejscu przełamania, charakteryzują funkcjonalność wkładki gwintowej.

Przekrój romboidalny, specjalnie dobrany materiał i wysoka dokładność w procesie produkcji zapewniają użytkownikowi dodatkowe korzyści w odniesieniu do jakości powierzchni, trwałości, współczynnika tarcia gwintu, wytrzymałości na korozję i wytrzymałości cieplnej.

Zakres zastosowania

Wkładki gwintowane stosuje się przede wszystkim w bardziej miękkich materiałach, takich jak aluminium, mosiądz, tworzywa sztuczne itp., a także do wzmacniania połączeń w przewodach o małych średnicach. Istnieje również możliwość naprawy uszkodzonych lub kompletnie zerwanych gwintów, które po opancerzeniu posiadają jeszcze lepsze własności wytrzymałościowe niż pierwotny gwint.

Wkładki gwintowane wkłada się i wkręca jak normalne wkręty w uprzednio przygotowany gwint specjalny.

Obecnie wkładki gwintowe znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle maszynowym, samochodowym, w pojazdach użytkowych, przy budowie obrabiarek i maszyn specjalnych, w przemyśle tworzyw sztucznych, w technice wojskowej, w przemyśle lotniczym i astronautycznym.

Wkładki gwintowane