Grupa Würth

Würth Gruppe

Globalny lider w handlu materiałami mocującymi

Grupa Würth jest globalnym liderem w swojej branży, czyli handlu materiałami montażowymi i mocującymi. W chwili obecnej grupa obejmuje ponad 400 spółek w ponad 80 krajach i zatrudnia około 87.000 pracowników. Zgodnie ze skonsolidowanymi sprawozdaniami finansowymi grupa Würth uzyskała łączne przychody ze sprzedaży na poziomie 20.4 mld EUR w roku obrotowym 2023.

W ramach swojej podstawowej działalności linia Würth, asortyment produktów dla rzemiosła i przemysłu obejmuje ponad 125 000 produktów: od wkrętów, akcesoriów śrubowych i kotew po narzędzia, produkty chemiczno-techniczne i wyposażenie ochronne. Spółki spokrewnione grupy Würth, które funkcjonują w obszarach biznesowych zbliżonych do głównej działalności lub w zróżnicowanych obszarach biznesowych, uzupełniają asortyment, oferując produkty przeznaczone dla sklepów typu „zrób to sam”, materiały do instalacji elektrycznych, komponenty elektroniczne (np. płytki drukowane), jak również usługi finansowe.

Dzisiaj firmie Würth ufają ponad 4 miliony klientów na całym świecie. Ludzie i bardzo wyjątkowa filozofia korporacyjna są siłami napędowymi długotrwałego sukcesu grupy Würth. Würth jest firmą rodzinną, którą w 1945 roku założył Adolf Würth. Prof. Reinhold Würth, obecny prezes rady nadzorczej Family Trust w grupie Würth przejął firmę w wieku 19 lat po śmierci swojego ojca i rozwinął ją w kolejnych latach. Począwszy od wczesnych lat firmy w powojennych Niemczech, zmienił on byłą dwuosobową działalność w operującą na całym świecie grupę handlową.

Ukierunkowanie firmy na rozwój działalności zawdzięczamy Reinholdowi Würthowi: dzięki niemu cechujemy się nastawianiem na budowę silnej marki, rozwojową strategią produktów, bliskością w kontaktach z klientem, jasno sprecyzowaną misję w zakresie jakości, myśleniem szerokozakresowym, a zwłaszcza silną kulturą korporacyjną. Bettina Würth, córka Reinholda Würtha i prezes rady doradczej pilnuje wraz z członkami centralnej rady nadzorczej, by te wartości były wdrażane i dalej rozwijane.

Würth od 70 lat jest liderem wśród przedsiębiorstw z branży techniki montażowej. Dbałość o potrzeby klientów profesjonalnych oraz jakość i serwis na najwyższym poziomie pozwoliły firmie Würth stać się synonimem niezawodności w ponad 80 krajach.

Unikalne rozwiązania sprzedażowe i logistyczne są znakiem rozpoznawczym marki Würth dla 4 milionów klientów z branży budowlanej, przemysłu i rzemieślników na całym świecie. Przedsiębiorstwo rodzinne Würth z pełnym zaangażowaniem uczestniczy także w projektach kulturalnych, sportowych i społecznych.

Działanie na rzecz przedsiębiorczości oznacza zorientowanie na przyszłość. Würth czuje szczególną odpowiedzialność w tym zakresie od początku swojej działalności.

Zaangażowanie firmy Würth – należy do podstaw działalności i oznacza znacznie więcej niż zwyczajne nastawienie na potrzeby klienta. „Odpowiedzialność społeczna” oznacza aktywny udział w różnych inicjatywach, wsparcie działań publicznych oraz uczestnictwo w projektach kulturalnych, naukowych, badawczych, edukacyjnych, wychowawczych i wielu innych. Niekoniecznie muszą to być zawsze projekty z pierwszych stron gazet. Bardzo często są to lokalne, nienagłaśniane inicjatywy, które wcale nie są przez to mniej ważne.