Systemy KANBAN i zasada KANBAN

Bardzo elastyczne systemy Kanban oferowane przez naszą firmę w ramach marki serwisowej CPS®KANBAN pomagają w uzyskaniu skuteczności i przejrzystości magazynów i produkcji. Systemy Kanban są używane głównie przez klientów przemysłowych w procesach produkcji instalacji i produktów.

Najbardziej odpowiednie rozwiązanie do automatycznego uzupełniania jest dostosowywane i wdrażane stosownie do określonego elementu, indywidualnej sytuacji roboczej i wymagań. Maksymalna dostępność właściwego elementu w odpowiednich ilościach oraz we właściwym miejscu i czasie w zakładzie produkcyjnym jest zawsze najważniejsza:

Kanban Systeme

Zasada systemu Kanban wywodzącego się z Japonii jest prosta: jest to system dwupojemnikowy, który w przeciwieństwie do tradycyjnych metodologii dostaw, zapewnia części C „w samą porę” bezpośrednio w miejscu użytkowania. System jest bardzo elastyczny w przypadku zmian w wymaganiach lub poziomie maksymalnego bezpieczeństwie dostaw i zaopatrzenia przy zredukowanych stanach magazynowych i minimalnym zaangażowaniu kapitału.

Przepływ materiałów w systemie Kanban jest zarządzany za pomocą dwóch pojemników, z których każdy ma kodowaną etykietę Kanban, znacznik RFID lub moduł iBin®. Określa on bardziej szczegółowo klienta, miejsce przechowywania, element, pojemnik, partię i ilość.

Ruch każdego pojemnika jest rejestrowany i dokumentowany, dzięki czemu możemy przekazywać informacje o stanie systemu Kanban w dowolnym momencie. Jest to możliwe dzięki oprogramowaniu zarządzającemu Kanban opracowanemu w firmie oraz naszemu wyspecjalizowanemu centrum logistycznemu w Bad Mergentheim (Niemcy), jak również kodowane etykiety, znaczniki RFID czy moduły iBin®.

Dane służą do planowania dostaw wszystkich części C w pobliżu miejsca użycia w celu zoptymalizowania poziomów zapasów i technologii magazynowej oraz aktualizowania danych statystycznych. Jako klient zyskasz dostęp do wszystkich tych danych za pomocą platformy informacyjnej CPS®ONLINE.

Jednocześnie różnorodność części specjalnych, części zaprojektowanych na rysunkach i określonych grup towarowych może być skutecznie obsługiwana. Nasi pracownicy zaplanują Twoje indywidualne, zoptymalizowane kosztowo rozwiązanie po konsultacji z wszystkimi działami. Wdrażamy system we współpracy z Twoją firmą i oferujemy dalsze wsparcie dla standaryzacji produktów dla części C.

Kanbankreislauf